Tiha bolja i od seniorki

13.01.2014. 10:12
1rus_52d30299da4cd

Piroćanka Tiha Todorović osvojila je svoju prvu zlatnu medalju u seniorskoj konkurenciji na Velikoj nagrade Slovenije koja je održana u Rušeu. Učestvovali su takmičari iz 11 svetskih zemalja. Tiha je u finale ušla sa osmim rezultatom a onda sjajnom serijom od 20 dijabola nadvisila sve protivnice. Todorovićeva je pobnedila sa 204, 8 krugova ispred dve hrvatice Kobilšek sa 204,6 i Pejčić sa 183, 8 krugova. Olimpijska vicešampionkla Ivana Maksimović zauzela je osmo mesto. Evo šta je nakon prvenstva u Rušeu  istakao sportski direktor reprezentacije Srećko Pejović: “Najprijatnije iznenađenje turnira je Piroćanka Tiha Todorović, koja je iako juniorka pobedila u konkurenciji najboljih takmičarki puškom. Manirom iskusnog asa gađala je sjajno svih 20 dijabola u finalu .”

Inače u izuzetno jakoj konkurenciji strelci iz Srbije osvojili su 9 medalja, šest zlatnih i tri srebrne.