Jack Dimich sa monodramom “Oj, živote” na Letnjoj pozornici u Pirotu
Monodrama „Oj, živote!”, koju je adaptirao, režirao i u kojoj igra američki glumac srpskog porekla Željko Dimić (Jack Dimich), biće izvedena u četvrtak, 4. avgusta od 21h na Maloj sceni u dvorištu istorijskog arhiva u Pirotu.
Ulaz za posetioce je slobodan.
Nastala prema tekstu Josipa Pejakovića, ovo je priča o čoveku koji dobrovoljno odlazi na odsluženje zatvorske kazne u Foču umesto svog mlađeg brata, počinioca ubistva s predumišljajem. Protagonista ove monodrame na komediografski način govori svoju muku i veoma emotivno iznova proživljava sve što mu se tokom odsluženja kazne dogodilo, a prepoznatljivim bosanskim dijalektom Jack Dimich govori kroz glavni lik, ali i kroz sve likove sa kojima se njegov protagonista susreće. Mešavina humora i tuge publiku navodi da se sa njegovom pričom poistovećuje i sa njom saoseća.
Predstava je do sada igrana u Los Anđelesu, Čikagu, Njujorku, Bosanskoj Dubici, Beogradu…
Jack Dimich diplomirao je glumu na čuvenom Lee Strasberg Institutu u Njujorku, u klasi Majkla Margote. Poznat je po zapaženim ulogama u serijama: LAW & ORDER, CSI, BURN NOTICE, CASTLE, THE BLACKLIST, ELEMENTARY, SLEEPER CELL, HAWAII FIVE-O, MADAM SECRETARY, LILYHAMMER, LIMITLESS, BRAINDEAD, STARTUP, BLUE BLOODS, WELCOME TO BROOKLYN i UNDERCOVERS. Na našim prostorima igrao je epizodne uloge u filmovima: TURNEJA Gorana Markovića, TRAVELATOR Dušana Milića, SRPSKI OŽILJCI Vladimira Rajčića, VOLJA SINOVLJEVA Nemanje Ćeranića i NEKE DRUGE PRIČE Ane Marije Rossi. Igrao je i u prvoj sezoni humorističke serije KONAK KOD HILMIJE – oficira američke mornarice Pukovnika Forda, zatim u serijama DRŽAVNI SLUŽBENIK Predraga Gage Antonijevića, a nedavno i kardinala Randazza, na italijanskom jeziku, u domaćem filmu KLJUČ Marka Šopića u kome mu je poverena uloga glavnog negativca. 2013. godine igrao je naslovnu ulogu Nikole Tesle u predstavi TESLA engleske autorke Sheri Graubert na Off Brodway-u u Njujorku u režiji beogradske rediteljke Sanje Beštić. Film Željka Mirkovića TESLIN NAROD, igrano-dokumentarna drama u srpsko-američkoj produkciji , u kome ponovo tumači lik Nikole Tesle, kvalifikovao se za Oskara za dugometražni dokumentarni film 2019. godine i time zvanično postao kandidat za Oskara 2020.
Jack Dimich do sada je igrao uloge na maternjem srpskohrvatskom, ruskom, italijanskom, češkom i engleskom jeziku, a iza njega je preko 85 uloga na filmu, televiziji i u pozorištu. Živi na relaciji Njujork – Beograd.
Povezane vesti
- Javna rasprava u vezi projekta razvoja lokalne infrastrukture DRUŠTVO Izdvojeno VESTI
- “Razvoj kompetencija za održivost kroz integrativnu nastavu i učenje” Izdvojeno VESTI
- Mlađe kategorije KK Pirot – dva poraza nakon neizvesnih završnica Izdvojeno SPORT VESTI
- Prvi broj biltena Gimnazije Pirot Izdvojeno VESTI
- Poraz Pirota od Beka u gostima Izdvojeno SPORT VESTI
- Učešće Grada Pirota na 49. Medjunarodnom sajmu u Bagdadu Izdvojeno VESTI
- Petak, 13. februar na Salonu knjiga 2026. Izdvojeno VESTI
- Predstavnici Mlekarske škole učesnici otvorenog dijaloga u Privrednoj komori Izdvojeno VESTI
- Ministarka Macura na tribini “Prevencija nasilja nad ženama” u Babušnici Izdvojeno VESTI
- KK Pirot gostuje beogradskom Beku u petak od 19 časova Izdvojeno SPORT VESTI
- Seoske kuće za interno raseljena lica DRUŠTVO Izdvojeno VESTI
- Promocija romana “Bekos” Enesa Halilovića Izdvojeno KULTURA VESTI








