Pirotski Gimnazijalci na Međunarodnom kampu Mišelinovih gradova u Ker Netri u Francuskoj

01.08.2022. 12:44

U noći između petka i subote grupa od 10 učenika bilingvalnih odeljenja 2/4 i 3/4 Gimnazije Pirot, sa profesorima Milom Rutalj i Ivicom Panićem, otputovala je na međunarodni kamp u Ker Netru, letovalište u Francuskoj, blizu Les Sables d’Olone, na obali Atlantskog okeana. Ekipa je jutros bezbedno stigla u kamp i smestila se a jedno noćenje usput su imali u Ninbergu, u Nemačkoj. Kamp organizuje Klermonferan, vodeći u mreži Mišelinovih gradova, a pored naših učenika, tamo su i učenici iz Poljske, Nemačke, Italije, Španije i Francuske. Čeka ih niz intelektualnih i sportskih aktivnosti, učenje jezika, ali i druženje sa vršnjacima i razmena iskustva. Boravak naših učenika i profesora u ovom kampu mnogo znači, pre svega za bilingvalnu nastavu i program, za našu Gimnaziju, ali i za Grad Pirot i kompaniju Tigar Tajers, jer su Grad, Tigar i Gimnazija saradnici i partneri u projektu bilingvalne nastave i stalnom usavršavanju naših učenika i profesora na ovom planu. Smeštaj i ishranu obezbeđuje grad domaćin- Klermonferan, a finansijsku podršku u organizaciji putovanja naših učenika do kampa i natrag, pružili su Grad Pirot i Tigar Tajers.Učenici i profesori Gimnazije boraviće u kampu od 1.do 8.avgusta.

Share This:

Kvalitet vazduha u Pirotu

Kvalitet vazduha u Pirotu