Potpisani ugovori o finansiranju projekata u oblasti omladinske politike sa predstavnicima lokalnih samouprava

09.08.2023. 15:06

Danas je u Palati Srbija u Beogradu ministar turizma i omladine Republike Srbije, Husein Memić, potpisao ugovore o finansiranju projekata u oblasti omladinske politike sa predstavnicima lokalnih samouprava. Ispred svih podržanih gradova i opština na svečanom događaju obratio se zamenik gradonačelnika Pirota Miloš Colić. U svom obraćanju Colić je naglasio važnost brige države o gradovima i opštinama kada je omladinska politika u pitanju. Takođe, Colić je naglasio i kompleksnost borbe protiv depopulacije i predstavio mere koje grad Pirot u toj oblasti sprovodi kao i ideje koje su pred našim gradom u budućnosti. Grad Pirot je podržan u nabavci dela nameštaja za budući Start Up centar u Pirotu koji će se nalaziti na drugom spratu renoviranog dela bivšeg Doma vojske u Pirotu. Iznos od 2.000.000,00 dinara biće upotrebljen najvećim delom za opremu a manjim delom za obuke mladih ljudi u IT sektoru. Naš grad će iz budžeta dodati još 2.000.00,00 dinara kako bi veći deo opremanja ovim projektom bio završen. Prema rečima zamenika gradonačelnika, naš grad očekuje u narednim mesecima završetak objekta Doma vojske i sajamskog prostora, ali i dosta novih projekata u putnoj infrastrukturi, kako u urbanom, tako i u ruralnim naseljima. Da podsetimo, naš grad je već dobio sredstva od Ministarstva kulture i informisanja za nabavku nameštaja za Narodnu biblioteku i ovde je javna nabavka već u toku.

Share This:

Kvalitet vazduha u Pirotu

Kvalitet vazduha u Pirotu