Zapažen nastup kadeta ŠK “Čast i slava” na prvenstvu Srbije u šahu

11.05.2021. 12:02
sah_sahovska_tabla_220513

U Subotici, od 03.-09.maja, održano je Kadetsko prvenstvo Srbije u šahu, za 2021.godinu.

Naš klub i naš grad predstavljali su Branka Vidanović, Dimitrije Tomić, Marko Mitić, Bogdan Tomić i Filip Mitić.

U grupi kadetkinja do 18 godina Branka Vidanović je, posle nekoliko odličnih partija i pobede protiv prvog nosioca, sa osvojenih 4 poena zauzela 9.mesto.

U kategoriji kadeta do 12 godina nastupio je Dimitrije Tomić i osvojio odličnih 5 poena i 10.mesto.

Marko Mitić, je posle startnih problema, osvojio 4 poena i 13 mesto u grupi kadeta do 10 godina.

Najmlađi naši takmičari, u grupi do 8 godina su bili i najbliži medalji. Tako je Bogdan Tomić, remijem u pretposlednjem kolu pokvario dobre izglede za bronzanu medalju, i na kraju sa osvojenih 5,5 poena osvojio odlično 5.mesto. Filip Mitić, je nažalost, porazom završio turnir, pa mu je sa 4 poena, pripalo 8.mesto.

Bio je ovo vrlo zapažen nastup svih naših kadeta, koji su pokazali da mogu potpuno ravnopravno da igraju sa najboljim takmičarima njihovog uzrasta. Od njih se tek očekuju dobri rezultati, jer će svi u svojim kategorijama igrati i sledeće godine, uz rad sa velemajstorom Emilijom Džingarovom i učešćem na turnirima, od njih se, s pravom, dogodine mogu očekiviti i medalje na ovom najznačajnijem takmičenju naše zemlje, navodi se u saopštenju ŠK “Čast i slava”

Share This:

Oglašavanje na internet portalu

Oglašavanje na internet portalu

Ketering Sunce Pirot

Ketering Sunce Pirot