Šest medalja za pirotske džudiste na međunarodnom turniru „Srećno“

03.10.2021. 22:07
IMG-38f1d4226f2cda384a97f672d04a4e8c-V

Nađa Antić, Sofija Jovičić i Ognjen Petrović, clanovi Dzudo kluba “Ipon 010” osvojili su zlatne, a Aleksandar Janjić, Aleks Beširi i Nemanja Ćirić bronzane medalje na Međunarodnom turniru „Srećno“ koji je danas održan u Boru.
Na prvenstvu je učestvovalo više od 200 takmičara, a pirotski džudo klub „Ipon 010“ predstavljalo je desetoro džudista – tri poletarca, četvoro starijih devojčica i dečaka i troje kadeta. Ovo je jedan od najjačih turnira u sezoni, a osim džudista iz tridesetak srpskih klubova učestvovali su i džudisti iz Rumunije i Makedonije.
“Zadovoljan sam nastupom svih džudista, a posebno Sofijom i Ognjenom, koji su sve borbe dobili iponom i vrlo ubedljivo”, rekao je Danilo Drašković, trener džudo kluba “Ipon 010” . “Iako je ovo kraj takmičarske sezone, pirotski džudisti dokazali su da su u dobroj formi”, naglašava Drašković.
Bodove za džudo klub “Ipon 010” osvojili su i Lazar Potić i Lazar Aleksić koji su zauzeli peto mesto.
“Mi vredno treniramo i već narednog vikenda očekuju nas novi turniri i novi izazovi”, zaključio je Drašković.